Кафедра документознавства та інформаційної діяльності ІФНТУНГ

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 ... 8 9 »
Автор: Ольга МОНЧУК

Здавалося, про що ж можуть думати студенти під час пар: звісно, про навчання і лише про нього. Проте це не завжди так. Як писав Василь Симоненко: «Можна прострелити мозок, думки ж не вбить». Та попробуй-но викинути їх з голови, якщо вони набагато важливіші за монотонну лекцію навіть найулюбленішого та найцікавішого викладача. А в мудрих голівках студентів рояться різноманітні думки — від основних законів квантової механіки до хитрощів моделювання паперових літачків. Мені стало цікаво: а все-таки про що вони мислять та мріють під час лекцій? Отож запрошую у мандрівку заплутаними, серйозними та не дуже студентськими думками.

 
Солодкі сни про смачні обіди

«Теорія літератури», «документознавство», «інформаційний менеджмент», «молекулярна фізика», «логістик ... Читати далі »
Переглядів: 1709 | Додав: Артік | Дата: 23.05.2010 | Коментарі (0)

Гуманітарна тема під час візиту Президента Російської Федерації буде найважливішою, будуть підписані документи, що стосуються співробітництва у сфері освіти і культури

Радник-посланець Посольства Російської Федерації в Україні Всеволод Лоскутов в коментарі ІМК повідомив, які документи будуть підписані під час візиту російського Президента до України.

"У даний час українські й російські представники працюють над програмою візиту. Хотілося б підкреслили, що гуманітарна тема під час візиту буде найважливішою, будуть підписані документи, що стосуються нашого співробітництва у сфері освіти і культури", - сказав політик.

Він також торкнувся теми двомовності в Україні. "В Україні поширена і українська, і російська мови. У цьому, мабуть, особливість України, і в цьому її перевага", - зазначив В.Лоскутов.

Нагадаємо, візит в Україну російського президента Дми ... Читати далі »
Переглядів: 1090 | Додав: Артік | Дата: 14.05.2010 | Коментарі (0)

«Благословенна будь, мамо, між нами»
(Ольга Дучимінська про Свято Матері)

 День Матері, вважається, вперше відсвяткували у 1910 році у Філадельфії.

У Європі це свято почали відзначати після першої світової війни; у Галичині – з 1929 року. На жаль, і нині рідко хто назве ім’я людини, котра була практичним ініціатором проведення цього свята на наших землях.

Перший практичний крок у справі відзначення Свята Матері в Галичині зробила вчителька з с. Тяпче Долинського повіту, письменниця, феміністка Ольга Василівна Дучимінська (08.06.1883 – 24.09.1988) статтею «Мати» [див. Жіноча доля. – 1928. – № 11. – С. 3], у якій відзначала, що «немає кращої любові, як материнська», бо «всі любові цвітуть і перецвітають», а «любов материнська вічна», «вона вічно пестить і гріє серця своїх дітей». Авторка переказала «Легенду» М. Вороного  про материнськ ... Читати далі »
Переглядів: 1528 | Додав: Артік | Дата: 10.05.2010 | Коментарі (0)

Бізнес-школи США здають панівні позиції - перше місце в рейтингу вперше зайняла європейська школа - London Business School (LBS)

Це пов'язано з тим, що зарплати випускників з МВА ростуть все менше і виправдовувати інвестиції в освіту все складніше, особливо в США.

У міжнародному рейтингу програм MBA газети Financial Times у 2010 LBS зайняла жадане перше місце, яке в 2009 р. ділила з школою Wharton при Пенсільванському університеті. Поступове зростання LBS в рейтингу FT протягом 12 років вказує на більш масштабну тенденцію: втрату панівних позицій шкіл бізнесу США за останнє десятиріччя.

У 1999 р. в число 25 кращих бізнес-шкіл входили 20 шкіл з США і п'ять з європейських країн. У рейтингу FT в 2001 р. були представлені 100 шкіл, і знову серед 25 кращих 21 школа була американською.

З того часу кількість американських шкіл в списку 25 кращих скоротил ... Читати далі »
Переглядів: 998 | Додав: Артік | Дата: 10.05.2010 | Коментарі (0)

Програма, започаткована Європейською комісією з освіти, уже відкрила "вікно в Європу" для майже тисячі студентів та викладачів із країн-сусідок ЄС. При цьому до участі у програмі запрошено студентів, які відучились вдома один навчальний рік і визначились зі своєю спеціалізацією.

За словами координатора програми Софії Андерссон, ідеться не лише про отримання нових знань і підвищення наукової кваліфікації студента, а й про можливості побачити життя Євросоюзу "зсередини", долучившись до життя європейської молоді і науки.

З іншого боку, підтримуючи академічний обмін між ЄС та сусідами, програма підвищує якість самої європейської освіти і популяризує її у світі.

Українські учасники програми

Ліліана Лукашук, студентка Національного університету імені Шевченка, майбутній хімік, переможниця конкурсу на стипендію у рамках програми Erasmus Mundus, розповіла, як ві ... Читати далі »
Переглядів: 1099 | Додав: Артік | Дата: 10.05.2010 | Коментарі (0)

При виборі магістерської програми, питання тривалості курсу для іноземного студента далеко не останнє

Так скільки потрібно вчитися, щоб отримати ступінь магістра?

У різних країнах тривалість навчання в магістратурі варіюється від дев'яти місяців до двох років. Зрозуміло, що тривалість курсу визначається національними та культурними відмінностями, фінансовими складовими та якістю освіти.

Голова Наглядової Ради організації "Вища освіта без кордонів" припускає, що оптимальна тривалість навчання в магістратурі повинна бути від 15 до 24 місяців. Проте університети відкривають прискорені програми навчання, керуючись фінансовими міркуваннями.

Так "Ступінь магістра" у Великій Британії може означати і 9 - або 12-місячний курс навчання в аспірантурі, або університетський курс. Велика кількість магістерських програм викликає деяку плутанину.

У решті Європи к ... Читати далі »
Переглядів: 1053 | Додав: Артік | Дата: 10.05.2010 | Коментарі (0)

Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту підтримуватиме соціально значущі програми розвитку талановитої молоді, незважаючи на обмежений бюджет

Про це розповіла заступник міністра у справах сім'ї, молоді та спорту Світлана Толстоухова.

"Ми проводимо зараз конкурси й будемо вручати гранти Президента України талановитій, обдарованій молоді за новаторство, за програми, за ініціативу. В цьому році будуть відзначені найкращі молоді люди премією Кабінету Міністрів України. Це найталановитіші молоді люди, які подавали свої проекти, ініціювали свої проекти", - сказала заступник міністра.

Також вона запевнила, що незважаючи на те, що у міністерства обмежений бюджет, жодна соціально значуща програма, розроблена молодіжними громадськими організаціями, не закрита й буде підтримана.

Нагадаємо, Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту планує відкрити у ць ... Читати далі »
Переглядів: 1004 | Додав: Артік | Дата: 10.05.2010 | Коментарі (0)

23-25 квітня у Полтаві відбулася найбільша в Україні студентська науково-практична конференція "Теорія і практика виховання лідерських якостей особистості у системі студентських самоврядних організацій". Організаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Всеукраїнська молодіжна громадська організація "Національний студентський союз", Полтавська міська рада, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка (кафедра педагогічної майстерності та менеджменту, студентська рада, профспілковий комітет, студентське наукове товариство) разом із рядом органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів Полтавської області.

Участь у конференції взяли понад 180 студентських лідерів з 24 регіонів України, представники студентського самоврядування Варшавського університету та Парламенту ... Читати далі »

Переглядів: 938 | Додав: Артік | Дата: 04.05.2010 | Коментарі (0)

У зв'язку з наближенням державної атестації випускників вищих навчальних закладів у 2009/2010 навчальному році та з метою недопущення затримки видачі випускникам дипломів за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста та бакалавра, Міністерство освіти і науки наголошує на проведенні необхідної організаційної роботи щодо своєчасного замовлення дипломів про вищу освіту державного зразка.

Також звертаємо увагу на недопустимість порушення термінів прийому заяв від вступників, які вступають на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста (за скороченими програмами підготовки), спеціаліста та магістра на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, що визначені Умовами прийому до вищих навч ... Читати далі »

Переглядів: 1117 | Додав: Артік | Дата: 04.05.2010 | Коментарі (0)

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) 28 квітня 2010 року передав Укрпошті для розсилки абітурієнтам запрошення для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні

Як повідомили у прес-службі УЦОЯО, запрошення надійдуть за адресами, що їх вказали абітурієнти під час реєстрації.

У період із 1 до 10 травня текст запрошення також буде розміщено на персональних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

У випадку, якщо абітурієнт не отримає запрошення поштою, то він зможе його роздрукувати з персональної сторінки.

Запрошення разом із документом, що засвідчує особу, необхідно пред′явити в пункті тестування перед початком процедури зовнішнього незалежного оцінювання.

Також, в Українському центрі оцінювання радять абітурієнтам заздалегідь ознайомитися з місцем розташування пункту тестування, а також маршрутами доїзду до ... Читати далі »
Переглядів: 1148 | Додав: Артік | Дата: 04.05.2010 | Коментарі (0)

Пт, 26.04.2024, 09:00
Вітаю Вас Гість

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
>>>ОГОЛОШЕННЯ<<<

Шановні викладачі кафедри ДОК! Якщо у вас є інформаційні повідомлення, які б ви хотіли бачити як ОГОЛОШЕННЯ на сайті кафедри, скидайте їх або в міні-чат, або на ел.скриньку artik12@ukr.net, або СМСом на номер 0673423330. Якщо ж у Вас є фотоматеріали, для додаваня у розділ "Фотогалерея" скидайте їх (або посилання на них) на вищезазначену скриньку. Інформацію в маси:) Адміністратор сайту.




  



ПРОГНОЗ ПОГОДИ

Погода Івано-Франківську » Україна

Рейтинг сайтів прикарпаття