Кафедра документознавства та інформаційної діяльності ІФНТУНГ

Головна » 2010 » Квітень » 9 » Міністри освіти і науки Російської Федерації та України провели засідання Підкомітету з гуманітарної співпраці Російсько-Української міждерж
23:55
Міністри освіти і науки Російської Федерації та України провели засідання Підкомітету з гуманітарної співпраці Російсько-Української міждерж
7 квітня 2010 року Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник з офіційним візитом прибув до Москви.

Цього ж дня відбулося засідання Підкомітету з гуманітарної співпраці Російсько-Української міждержавної комісії, на якому головували Міністр освіти і науки Російської Федерації Андрій Фурсенко та Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник.
У зустрічі взяли участь члени української та російської частин Підкомітету та відповідальні працівники міністерств обох держав.
Згідно з порядком денним обговорення розпочато з питань співпраці у сфері науки. Ініціативи та пропозиції обох сторін перекликались та знаходили взаємну підтримку. Зокрема, йшлося про налагоджнення більш тісної співпраці у сфері міжстудентських обмінів, збільшення кількості стипендій на навчання українських студентів в Російській Федерації та російських науковців в Україні (спеціаліст, магістр, аспірант), створення філіалів російських провідних вузів в Україні і навпаки, забезпечення активного двостороннього обміну інформацією та досвідом проведення зовнішнього оцінювання абутурієнтів і роботи в рамках Болонської конвенції.
"Оскільки Україна і Росія історично успадкували схожі системи освіти, то співпряця у сфері впровадження нового, а саме - стандартів європейської освіти, є надзивачайно важливою складовою ведення освітньої політики для обох держав. У нас схожі проблеми, спільне вирішення яких дійсно є актуальним", - зазначив Міністр освіти і науки РФ.
У ході дискусії Міністр освіти і науки України підкреслив прагнення української сторони вже з наступного навчального року істотно збільшити кількість місць (за державним замовленням) для російських студентів, що вже отримали освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра і бажають здобути рівень спеціаліста, магістра або ж вступити до аспірантури в Україні.
Стосовно діяльності філіалів вузів України у Російській Федерації та філіалів російських вузів на території України прийнято рішення щодо створення робочої групи, яка здійснюватиме контроль за рівнем та якістю освіти в таких структкрах. Також члени Підкомітету висловили двосторонню готовність сприяти вирішенню питань вдосконалення законодавства, що регулює створення та функціонування філіалів вищих навчальних закладів.
Під час обговорення мовного питання Дмитро Табачник поінформував російських колег про те, що наказом МОН від 25.03.2010 р. N 238 внесено зміни до нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України щодо зовнішнього незалежного оцінювання в 2010 році.
Відповідно до зазначеного документу, абітурієнти, які здобували повну загальну середню освіту російською або іншими мовами національних меншин, отримали можливість складати вступні тести мовою їх навчання (за винятком тестів з української мови і літератури та іноземних мов).
У свою чергу, російська сторона виступила з ініціативою проведення популяризації української мови на території РФ. Зокрема, Андрій Фурсенко підкреслив готовність міністерства сприяти поширенню української мови шляхом відкриття освітніх українських центрів та класів з українською мовою викладання.
Також у ході обговорення питань порядку денного члени Підкомітету прийняли рішення про запровадження Дня освіти і науки України в Росії та відповідно - Дня освіти і науки Росії в Україні.
Згідно з протоколом зустрічі члени Підкомітету обговорили питання співпраці у медичній, соціальній та культурній сферах. Доповідали з приводу зазначених питань представники Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства культури і туризму України, Міністерства зовнішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ, Міністерства культури РФ, Міністерства зовнішніх справ РФ, а також представники посольств обох держав.
Підсумовуючи результати зустрічі, Дмитро Табачник виступив з ініціативою стосовно документального оформлення всіх пропозицій та планів, що прозвучали під час засідання. "Ми чітко повинні визначитись у своїх планах, у короткі строки підписати двосторонню домовленість і вже сьогодні приступати до реалізаціїї поставлених цілей", - підкреслив Міністр освіти і науки України. Російські колеги одноголосно підтримали його пропозицію.
Отже, результатом засідання Підкомітету є досягнення домовленостей сторін з усіх питань, що були запропоновані до обговорення. Російська та українська сторони готові до підписання документу про співпрацю. Проведення наступного засідання Підкомітету з гуманітарної співпраці Російсько-Української міждержавної комісії заплановано на друге півріччя 2010 року.

Джерело: http://www.mon.gov.ua/main.php?query=newstmp/2010/08_04/1
Переглядів: 698 | Додав: Артік | Теги: Табачник, міністер освіти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Сб, 06.06.2020, 12:13
Вітаю Вас Гість

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
>>>ОГОЛОШЕННЯ<<<

Шановні викладачі кафедри ДОК! Якщо у вас є інформаційні повідомлення, які б ви хотіли бачити як ОГОЛОШЕННЯ на сайті кафедри, скидайте їх або в міні-чат, або на ел.скриньку artik12@ukr.net, або СМСом на номер 0673423330. Якщо ж у Вас є фотоматеріали, для додаваня у розділ "Фотогалерея" скидайте їх (або посилання на них) на вищезазначену скриньку. Інформацію в маси:) Адміністратор сайту.
  ПРОГНОЗ ПОГОДИ

Погода Івано-Франківську » Україна

Рейтинг сайтів прикарпаття