Кафедра документознавства та інформаційної діяльності ІФНТУНГ

П'ятничко Богдан Петрович

П’ятничко Богдан ПетровичП'ятничко Богдан Петрович – кандидат філологічних наук, професор, завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності, заступник директора інституту гуманітарної підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Народився 15 квітня 1937 року у с. Сулимів, Грубешівського повіту, Люблінського воєводства (Польща), переселений під час операції "Вісла" у Станіславську область, м. Богородчани, де закінчив середню школу.
   У 1965 р. закінчив факультет іноземних мов ЛДУ імені І. Я. Франка, де отримав спеціальність філолога – викладача німецької мови та літератури. З 1966 р. працює в ІФНТУНГ (до 1994 року Інститут нафти і газу), де у 1985 р. захистив дисертацію на тему "Предикативні конструкції для найменування осіб у сучасній німецькій мові" на здобуття вченого ступеня кандидата філологічних наук. У 1990 р. організував і очолив кафедру гуманітарних наук, а у 1994 р. – інститут гуманітарної підготовки, які відіграли значну роль при переході університету на українську мову викладання та у процесі реорганізації викладання гуманітарних дисциплін. У 1997 р. започаткував підготовку нової спеціальності у Західному регіоні України і очолив кафедру документознавства та інформаційної діяльності, яка готує документознавців-менеджерів інформаційних систем. На протязі своєї праці в університеті проходив курси підвищення кваліфікації як у вітчизняних ВЗО (мм. Києва, Львова), так і зарубіжних (мм. Дрезден, Хемніц, Дюссельдорф – Німеччина), брав участь у ряді міжнародних наукових конференцій, де має наукові публікації. Як спеціаліст з німецької мови працював перекладачем на ряді різних форумів як в Україні, так і за рубежем (Австрія, Німеччина), у тому числі на Міжнародному ярмарку у м. Ляйпціг.
   Професор П’ятничко Б. П. успішно працює як науковець передусім у галузі синтаксичної семантики. Коло його наукових інтересів поширюється і на такі суміжні розділи філології, як: ономасіологія, стилістика, термінологія, перекладознавство, українознавство, методика викладання іноземних мов тощо. Крім того, у міру своїх службових функцій він працює і над проблемами гуманізації та гуманітаризації навчального процесу.
   Професор П’ятничко Б. П. опублікував поназ 110 наукових і методичних праць різноманітної тематики. Він є автором єдиного в Україні підручника "Німецька мова" для студентів старших курсів нафтогазових спеціальностей, який отримав ІІІ премію Української нафтогазової академії та співавтор "Українсько-російсько-англійсько-німецького короткого словника з економіки та менеджменту". Викладає наступні курси: "Основи теорії перекладу та інтерпретації тексту", "Міжнародна інформаційна діяльність", "Основи теорії комунікації", "Професійна (ділова) німецька мова".
   П’ятничко Б. П. бере активну участь у суспільно-громадському житті міста та університету: у 1991 – 2001 рр. був фундатором первинного осередку української мови "Просвіта" в університеті, багатолітнім членом правління і Ради обласного об’єднання ТУМ ім. Т. Г. Шевченка"Просвіта", був делегатом І з’їзду української інтелігенції у Києві, є членом Вченої Ради та науково-методичної ради університету, член НТШ ім. Т. Г. Шевченка та асоціації українських германістів.
   Нагороджений медалями "Ветеран праці" (1987 р.) та "Будівничий України" (2000 р., Центральний провід "Просвіти"). У 2008 р. указом Президента України йому присвоєно почесне звання "Заслужений працівник освіти України".
Чт, 18.04.2024, 21:34
Вітаю Вас Гість

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
>>>ОГОЛОШЕННЯ<<<

Шановні викладачі кафедри ДОК! Якщо у вас є інформаційні повідомлення, які б ви хотіли бачити як ОГОЛОШЕННЯ на сайті кафедри, скидайте їх або в міні-чат, або на ел.скриньку artik12@ukr.net, або СМСом на номер 0673423330. Якщо ж у Вас є фотоматеріали, для додаваня у розділ "Фотогалерея" скидайте їх (або посилання на них) на вищезазначену скриньку. Інформацію в маси:) Адміністратор сайту.




  



ПРОГНОЗ ПОГОДИ

Погода Івано-Франківську » Україна

Рейтинг сайтів прикарпаття